Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2022

Data publikacji:
07-10-2022

W dniach 4-6 października w Madrycie odbyły się Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Attraction. To już XIV edycja targów rosnących z roku na rok na znaczeniu w branży, przyciągających wystawców i gości praktycznie z całego świata. Targi organizowane są przez IFEMA - Targi w Madrycie oraz FEPEX - Hiszpańską Federację Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin 14. edycja Fruit Attraction zajmowała 8 pawilonów, co stanowiło wzrost o 38% w porównaniu z zeszłoroczną edycją. Wzrost ten wynika również z dodania nowych firm, które stanowiły ponad 19% całkowitego udziału.

Na liczącym 96 m2 polskim stoisku narodowym, zorganizowanym już po raz ósmy przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw uczestniczyło 9 polskich firm: APPOLONIA sp. z o.o., FRUIT-GROUP sp. z o.o., LUBAPPLE sp. z o.o., Grupa Producentów POLSKIE JAGODY sp. z o. o., P.P.H. EWA-BIS sp. z o.o., SUNBERRY sp. z o.o., AGRO QUEENS sp. z o.o., RAJPOL sp. z o.o.  oraz PRIMA 2000 sp. z o.o.. Zważywszy, że część z nich to konsorcja zrzeszające organizacje producentów, łącznie reprezentowanych było kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw z branży owocowo-warzywnej. 

W organizacyjnym i merytorycznym powiązaniu ze stoiskiem narodowym wystawiała się też firma ACTIV sp. z o.o., która korzystała ze wsparcia z innych środków. 

Głównymi produktami oferowanymi przez wystawców były oczywiście jabłka, ale też borówki, papryka oraz soki jabłkowe i borówkowe.

W pierwszym dniu targów polskie stoisko odwiedziła pani ambasador RP w Hiszpanii Anna Sroka oraz Karina Węgrzynowska - obecnie radca Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim naszego sektora, jego potencjału, osiągnięć i zagrożeń oraz naszych działań na rynku hiszpańskim. 

Pani Ambasador spotkała się z poszczególnymi wystawcami na stoiskach interesując się oferowanymi produktami oraz życząc sukcesów u działaniach biznesowych.

Drugiego dnia Targów, 5 października 2022, nasze stoisko odwiedziła María Martínez de Velasco, Dyrektor Handlowy Obszaru Świeżych Produktów IFEMA, z którą Związek ściśle współpracuję od samego początku swojej obecności na tej imprezie targowej. 

Nasi wystawcy odbyli szereg spotkań z kontrahentami, z którymi już prowadzą współpracę, a także nawiązali wiele nowych kontaktów z kupcami z Europy, Afryki oraz Azji.

Udział w targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.