CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Wschodni Kongres Gospodarczy 2018

Data wydarzenia:
Od 03-10-2018 do 04-10-2018
Data publikacji:
04-10-2018

3-4 października 2018 r. w Białymstoku odbyłsię już po raz piąty Wschodni Kongres Gospodarczy – największa debata o perspektywach Polski Wschodniej i relacjach naszego kraju ze wschodnimi partnerami. Wydarzenie to gromadzi co roku grono prestiżowych gości ze świata polityki i biznesu, przyjmowane jest z uznaniem przez środowiska gospodarcze i samorządowe.

 

Wydarzenie to, gromadzi grono prestiżowych gości ze świata polityki i biznesu, przyjmowane jest z uznaniem przez środowiska gospodarcze i samorządowe. W tym roku prawie półtora tysiąca uczestników, 160 prelegentów, 700 uczniów i studentów oraz 25 debat. Kongres zyskał stały szeroki przekaz medialny i stanowi trwały element cyklicznej debaty publicznej o perspektywach wschodnich regionów naszego kraju.

Tegorocznemu Kongresowi towarzyszyło hasło “Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”, podkreślające intencje przyświecające organizatorowi i partnerom Kongresu – chęć tworzenia otwartej przestrzeni do dyskusji, do konfrontowania i zbliżania stanowisk, poszukiwania tego, co wspólne, twórcze, co służy rozwojowi.

 

Nowe czynniki kształtujące sytuację w gospodarce Polski i Europy, dynamika zmian w regionie, nowe czynniki wzrostu, nowe szanse, wyzwania i problemy sprawiają, że zdecydowanie jest o czym dyskutować.

 

Agenda piątej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego obejmowała w tym roku szerokie spektrum tematów – od niełatwych relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, poprzez zagadnienia współpracy międzynarodowej, eksportu i ekspansji gospodarczej, po przemiany związane z cyfryzacją.

Motyw nowych technologii zmieniających gospodarkę i życie, niosących niezwykłe możliwości i nieznane zagrożenia będzie się przewijał w wielu punktach programu dwudniowego Kongresu.

 

O przeobrażeniach sektora energii dyskutowano kładąc nacisk na środowiskowy i społecznym kontekst – źródła odnawialne, nowe czyste technologie, zagospodarowanie odpadów i jakość powietrza.

 

Inwestycje z ich szerokim finansowym fundamentem, budownictwo mieszkaniowe w nowej sytuacji, trudne realia rynku pracy, kadry i edukacja dla gospodarki to tematy kluczowe dla wschodniego makroregionu Polski.

Nie zabrakło problematyki rynku rolno-spożywczego, usług medycznych, handlu i turystyki oraz ciekawych przybliżeń dotyczących m.in. rozwoju miast, budownictwa drewnianego czy sukcesji w firmach rodzinnych.

Zakres tematyczny uzupełniło międzynarodowe dwustronne spotkania gospodarcze – Polska-Litwa i Polska-Białoruś. To ważni i perspektywiczni partnerzy polskiej gospodarki.

 

Jak podkreśla prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski: – Wschodni Kongres Gospodarczy od pięciu lat skupia w naszym mieście polityków, liderów życia gospodarczego, przedstawicieli biznesu, ekspertów i naukowców. Dyskusje nad kondycją i perspektywami naszego regionu przynoszą efekty w postaci nowych pomysłów, inicjatyw i kierunków rozwoju. To wydarzenie z powodzeniem promuje nasze miasto w Polsce i na świecie. Nie ma nikogo, kto by nie zauważył pozytywnych zmian w Białymstoku. Dobre opinie motywują nas do dalszej pracy na rzecz rozwoju miasta.

 

KZGPOiW jak co roku bierze czynny udział w wydarzeniu. Pan Prezes Witold Boguta był Prelegentem podczas debaty nt. „Biznes rolno-spożywczy wczoraj i dziś”, która odbyła się pierwszego dnia Kongresu.

 

Zapraszamy na relacje z debaty, w której uczestniczył Pan Prezes Witold Boguta

http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/wkg-2018-biznes-rolno-spozywczy-wczoraj-i-dzis-relacja-i-zdjecia,163975.html

 

inne:

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/wkg-2018-chiny-nie-zastapia-nam-rosji-w-eksporcie-jablek-ale-warto-probowac,163943.html

 

 

WIĘCEJ: http://www.wschodnikongres.eu/2018/pl/