CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Media

21-07-2021

"Fale upałów nie są dobre dla upraw" - Witold Boguta o cenach warzyw i owoców

- W ostatnim czasie mamy falę upałów, które nie są dobre dla upraw. Miejscami mamy do czynienia z suszą, a z kolei miejscami z podtopieniami i nawałnicami - powiedział na antenie radiowej Jedynki Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

16-10-2020

Światowy Dzień Owoców i Warzyw przypomina nam, że owoce i warzywa warto spożywać jak najczęściej

Niskie krajowe spożycie owoców i warzyw to jedna z podstawowych naszych wad żywieniowych, co za tym idzie istotna jest walka z ograniczeniem konsumpcji owoców i warzyw. Dlatego bardzo ważnym wydarzeniem w branży ogrodniczej i sadowniczej jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców, z okazji którego życzenia złożył prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, Witold Boguta.

15-10-2020

Światowy Dzień Owoców i Warzyw – 16 październik – pod znakiem upowszechniania przepisu na zdrowe jedzenie i integracji wokół tej idei całego środowiska

Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy. Wiemy, że są zdrowe, ale nie wiemy, że niezbędne w dużych ilościach w każdym posiłku. Upowszechnienie talerza* pełnego warzyw i owoców oraz integracja wokół tej idei całego środowiska, to najważniejsze dziś zadanie liderów organizacji branżowych.

02-10-2020

Grzegorz Puda w branży rolniczej jest osobą zupełnie nieznaną

Stanowisko ministra rolnictwa po Janie Krzysztofie Ardanowskim objął Grzegorz Puda. Opinia Witolda Boguty, prezesa Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw na temat nowego ministra rolnictwa.

30-09-2020

Dbamy o jakość jabłek od samego początku

- Zbiory jabłek idą zgodnie z planem. Nie mamy na pewno rekordowych plonów w tym roku. Mrozy i grad zrobiły swoje. Natomiast dobrze, że wielu sadowników dba o jakość jabłek od samego początku – mówi Maciej Majewski, prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie.

Strony