CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Media

01-03-2022

Pomoc dla Ukrainy. Możliwe większe zapotrzebowanie na owoce i warzywa

Wojna, która wybuchła na Ukrainie będzie miała wpływ na wiele gałęzi gospodarczych na świecie. Jak ta sytuacja może wpłynąć na sadownictwo? Głos zabrał Witold Boguta, prezesa Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

14-01-2022

To może być normalny rok pod względem cen jabłek

Aby ocenić obecną sytuację na rynku jabłek w Polsce należy cofnąć się i porównać ją z analogicznym okresem roku ubiegłego. - Zapominając na chwilę jakiekolwiek prognozy zbiorów jabłek w minionym 2020 i obecnym 2021 sezonie, trzeba jednoznacznie stwierdzić, że ten sezon a właściwie jego pierwsze cztery miesiące tj. IX - XII. 2021 roku znacznie różniły się od analogicznego okresu roku 2020 - mówi Zbigniew Chołyk,prezes Zarządu Grupy Stryjno-Sad, prazes LubApple Sp. z o.o.

31-12-2021

Współpraca i determinacja w działaniu kluczowa w 2022r.

Nowy rok z wielu powodów będzie ważnym okresem dla naszej branży. Jesteśmy w sytuacji kiedy wiele problemów można jeszcze rozwiązać, logicznie poukładać i w drodze kontrolowanych, ewolucyjnych zmian poprawić sytuację. Niejako dokonać nowego otwarcia. Do tego potrzebna jest współpraca sektora i jego otoczenia - mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

30-12-2021

Witold Boguta podsumowuje 2021 rok w branży sadowniczej

- Mijający rok należy oceniać w kilku płaszczyznach. Wydaje się, że najważniejsza powinna być płaszczyzna produkcyjno-handlowa, ale patrząc na to co miało miejsce, nie wiem, czy nie ważniejsza jest pełna emocji sfera społeczno-medialna - mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

26-10-2021

Henryk Kowalczyk nowym ministrem rolnictwa

Nowym ministrem rolnictwa po Grzegorzu Pudzie został Henryk Kowalczyk. Opinia Witolda Boguty, prezesa Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw dla sadyogrody.pl na temat nowego ministra rolnictwa.

Strony