CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Uruchomienie wycofania może trochę zdynamizować rynek

Data publikacji:
18-01-2018

- Tzw. wycofanie jest od czasu wprowadzenia embarga przez Federację Rosyjską, sposobem na stabilizację rynku owoców i warzyw w UE. W Polsce dotyczy ono przede wszystkim jabłek. W bieżącym sezonie sprzedażowym, z powodu ogólnie mniejszych zbiorów w Polsce i Europie, presja rynkowa jest może mniejsza, tym niemniej uruchomienie wycofania może w najbliższym czasie trochę zdynamizować rynek, na którym od pewnego czasu daje się zauważyć pewną stagnację – mówi Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw

 

- Mam też nadzieję, że organizacje, które po raz pierwszy złożyły programy operacyjne będą znały decyzje o ich zatwierdzeniu lub nie, a tym samym czy będą mogły złożyć powiadomienia, jako organizacje realizujące programy operacyjne - dodaje Witold Boguta. 

 

Dzień naboru powiadomień zbiega się bowiem z ostatnim dniem rozpatrywania wniosków o zatwierdzenie nowych programów i funduszy operacyjnych na 2018 rok.

 

Przypomnijmy, że przyjmowanie powiadomień o wycofaniu owoców z rynku przez regionalne oddziały ARiMR wyznaczono na 19 stycznia, czyli w najbliższy piątek.

 

Źródło: sadyogrody.pl

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/szef_kzgpoiw_uruchomienie_wycofania_moze_troche_zdynamizowac_rynek,12401.html