CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2021

Data publikacji:
08-10-2021

W dniach 5-7 października odbyła się w Madrycie XIII edycja Międzynarodowych Targów Owoców i Warzyw Fruit Attraction. Ich organizatorami są: IFEMA - Targi w Madrycie oraz FEPEX - Hiszpańska Federacja Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin. Z roku na rok Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stając się prestiżowym wydarzeniem mającym na celu promocję sektora owocowo-warzywnego na całym świecie.

 

Po rocznej przerwie formuły stacjonarnej Targów spowodowanej pandemią COVID19, tegoroczna edycja zgromadziła ponad 1 300 wystawców z 44 krajów, z czego 21% firm brało udział w wydarzeniu po raz pierwszy. W tym roku ogromne zainteresowanie było ze strony Ameryki Łacińskiej, która odnotowała wzrost o ponad 31%, a także więcej firm francuskich i włoskich. Powierzchnia wystawiennicza zajęta przez firmy wyniosła około 42000 m2 w 8 pawilonach. Jednocześnie liczba zarejestrowanych gości była bardzo zbliżona do tej odnotowanej podczas ostatniego spotkania w 2019 roku. Reprezentowali oni łącznie 118 krajów.

 

Na liczącym 96 m2 polskim stoisku narodowym, zorganizowanym już po raz siódmy przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw uczestniczyło 9 polskich firm: Appolonia sp. z o.o., Agro Queens sp. z o.o., Polish Berry Cooperative, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, P.P.H. Ewa-Bis sp. z o.o., KONKRET Firma Handlowa Eksport Import, Fruit Group sp. z o.o., Multi-Smak Sp. z o.o. oraz Polska Federacja Ziemniaka. Zważywszy, że część z nich to konsorcja i związki, łącznie reprezentowanych było kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw z branży owocowo-warzywnej.

 

Oferowaliśmy głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory oraz ziemniaki. W tym roku na polskim stoisku mogliśmy prezentować bardzo ciekawą i szeroką ofertę soków HPP, przygotowaną przez Multismak Sp. z o.o., Swigo So. z o.o. oraz Pascall HPP TrageBridge Sp. z o.o. Sp.k.

 

Podobnie jak w latach poprzednich, polskie stoisko na Targach odwiedzili przedstawiciele Ambasady RP w Madrycie, w tym Pani Karina Węgrzynowska pełniąca obecnie funkcję Chargée d'affaires oraz kierownik Biura Handlowego PAIH w Madrycie Pan Wojciech Łopatkiewicz. Rozmowy dotyczyły głownie współpracy handlowej i organizacji przyszłorocznego udziału Polski w Targach.

 

Pan Łopatkiewicz znalazł czas, aby porozmawiać z każdym z Wystawców.

 

Targi są bardzo dobrą okazją do spotkań branżowych z innymi krajowymi stowarzyszeniami z Europy. KZGPOiW odbyło spotkania z FEPEX - Hiszpańską Federacją Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin, INTEROVIC - Hiszpańską Organizacją Międzybranżową Sektora Produkcji Owiec i Kóz,  Union of Danube Fruit Growers - Związkiem Sadowników Dunaju oraz Balkan Bio Fruct – firmą zajmująca się produkcją, skupem, przetwórstwem, dystrybucją i handlem na rynku krajowym, importem i eksportem świeżych i głęboko mrożonych ekologicznych i konwencjonalnych owoców i warzyw.

 

Nasi wystawcy odbyli szereg spotkań z kontrahentami, z którymi już prowadzą współpracę, a także nawiązali wiele nowych kontaktów z kupcami z Europy i Afryki.

 

 

Udział w targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.