CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Ten sezon zaburza ogólne postrzeganie rynku

Data publikacji:
21-11-2017

Wysokie ceny mają swoje plusy i minusy. W przypadku jabłek być może okaże się, że sezon będzie zyskowny dla producentów, jednak czy będzie dla całego sektora to się dopiero okaże. Ten sezon zaburza ogólne postrzeganie rynku - mówił Michał Lachowicz, prezes grupy La-Sad.

 

 

 

Według niego, jesteśmy w dalszym ciągu mentalnie przygotowani na handel z Rosją. - Takiego handlu nie ma i już nie będzie. Ilość inwestycji na tamtejszym rynku pokazuje, że nie wrócimy tam w żadnym stopniu - tłumaczył. 

 

- Ten sezon pokazuje, że rynek nie lubi pustki. Właśnie dlatego słychać o obniżce cen polskich jabłek w zakupie -  nie ma na nie chętnych. Ten sezon powinien nam pokazać, że organizowanie się i stabilne zdobywanie nowych rynków to coś, co nie ma nam przynieść lepszej przyszłości tylko uratować sektor - apelował Lachowicz. 

 

Jak mówi, nie powinniśmy mówić o przyszłości sektora przez pryzmat tego sezonu. - Obecny sezon może pokazać że ceny będą rekordowe w czerwcu, jak i to że w czerwcu okaże się, że najwyższe były jesienią - przyznał.

 

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska

Źródło: sadyogrody.pl

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/lachowicz_na_konferencji_sady_i_ogrody_ten_sezon_zaburza_ogolne_postrzeganie_rynku,11814.html