CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2017

Data wydarzenia:
Od 18-10-2017 do 20-10-2017
Data publikacji:
23-10-2017

To już po raz piąty na tych targach w Madrycie uczestniczą polskie firmy. W dniach 18-20 października 2017 r., w sześciu już pawilonach, wystawiało swoje produkty łącznie ponad 1500 firm.

 

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Hiszpanii, wystawiało się dziewięć podmiotów: konsorcja Appolonia i LubApple oraz Rajpol Tarde Sp. z o.o., Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Gold-Sad Sp. z o.o., SunBerry Sp. z o.o., P.P.H. Ewa-Bis Sp. z o.o., Premium GoldSp. z o.o., JK Trans Sp. z o.o.

 

Oferowaliśmy głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory, soki, pomidory. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się napój energetyzujący wyprodukowany przez grupę La-Sad, na bazie soku jabłkowego z „Jabłek Grójeckich” – YABU.

 

Podobnie, jak w latach poprzednim, polskie stoisko na Targach odwiedziła minister Rolnictwa, Żywienia i Środowiska Hiszpanii, Isabel García Tejerina, która miała możliwość skosztowania polskich wyrobów najwyższej jakości.

 

Podczas Targów było nam bardzo miło gościć Panią Elżbietę Rafalską, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Panią Marzennę Adamczyk, ambasador RP w Madrycie, które znalazły czas, aby odwiedzić nasze stoisko i porozmawiać z każdym Wystawcą.

 

Podczas Targów odbyły się jak co roku spotkania zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem ASOMAFRUT, które zrzesza hurtowników warzyw i owoców madryckiej giełdy artykułów rolno-spożywczych Merca Madrid, największej w Europie i drugiej co do wielkości na świecie.

 

Targi były kolejną, doskonałą okazją do zaprezentowania polskiej oferty sektora owocowo-warzywnego. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wystawcy nie tylko spotkali się z dotychczasowymi odbiorcami, ale też nawiązali szereg nowych kontaktów.  

 

 

FESTIWAL POLSKIEGO JABŁKA

Imprezą promocyjną towarzyszącą Targom był Festiwal Polskiego Jabłka, organizowany corocznie przez Ambasadę RP w Hiszpanii oraz WPHI. Gościem Festiwalu była przebywająca z wizytą w Madrycie, pani Elżbieta Rafalska minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Festiwal zgromadził przedstawicieli hiszpańskich firm, instytucji, mediów specjalizujących się w branży spożywczej, a także korpusu dyplomatycznego. Na Festiwal zostali zaproszeni wszyscy polscy wystawcy.

 

Podczas uroczystości dyplomy przyznane przez Ambasadę RP i WPHI otrzymali: Stowarzyszenie Sady Grójeckie za promocję w Hiszpanii „Jabłek Grójeckich”, jako produktu oznaczonego w systemie Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz SunBerry Sp. z o.o. za promocję na rynku hiszpańskim borówki amerykańskiej i jej przetworów.

 

Ze strony Związku za wieloletnią współpracę przy organizowaniu polskiego stoiska narodowego podczas Targów Fruit Attraction, Festiwalu Polskiego Jabłka oraz za zaangażowanie w promocję polskich owoców i warzyw na rynku hiszpańskim, podziękowaliśmy, wręczając pamiątkowe statuetki, pani ambasador Marzennie Adamczyk oraz kierownikowi WPHI panu Mirosławowi Węglarczykowi.

 

 

Udział w Targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

Zapraszamy również do lektury artykułu na portalu sadyogrody.pl

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/minister_rafalska_z_wizyta_u_polskich_producentow_na_targach_w_madrycie,11515.html