CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2018

Data wydarzenia:
Od 23-10-2018 do 25-10-2018
Data publikacji:
26-10-2018

W dniach 23 - 25 października 2018 r. w Madrycie odbyły się Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw  Fruit Attraction. Była to już X edycja tych targów i piąty raz kiedy polskie stoisko narodowe organizował nasz Związek.

 

 

Organizatorami Fruit Attraction są: IFEMA - Targi w Madrycie oraz FEPEX - Hiszpańska Federacja Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin. Z roku na rok Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stając się jedną z głównych międzynarodowych imprez branży owocowo-warzywnej.

 

W bieżącym roku w targach udział wzięło około 1600 firm i około 70 000 odwiedzających z 120 krajów, głównie z Europy, Ameryki Południowej i Łacińskiej oraz Afryki. Powierzchnia wystawiennicza zajęta przez firmy wyniosła około 50000 m2. Z tego sektor świeżych produktów zajmował około 70%, a sektor tzw. przemysłu pomocniczego stanowił 30%. W tym roku do Targów dołączyła branża kwiatowo-roślinna - Flower & Garden Attraction.

 

Na polskim stoisku, zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw, wystawiało się jedenaście podmiotów: LubApple, Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Wil-Sad Sp. z o.o., Fruit Group Sp. z o.o., SunBerry Sp. z o.o., Pieczarki Podlaskie Sp. z o.o. Euro Papryka Sp. z o.o., P.P.H. Ewa-Bis Sp. z o.o., Premium Gold Sp. z o.o., Agro Queens Sp. z o.o., Bysfresh Sp. z o.o. Oferowaliśmy głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory, pieczarki, paprykę, soki, pomidory.

 

Uroczystej inauguracji polskiego stoiska dokonała Pani Marzenna Adamczyk, ambasador RP w Madrycie, w towarzystwie Pani Zuzanny Gołębiewskiej, Dyrektor Biura Polsko - Hiszpańska Izba Gospodarcza, Pana Miquel Bordas Prószyńskiego, Sekretarz Biura Polsko - Hiszpańska Izba Gospodarcza oraz Pana Witolda Boguty, Prezes KZGPOiW.

 

Pani Ambasador, jak zawsze, znalazła czas, aby porozmawiać z każdym z Wystawców. (Zapraszamy do lektury wywiadu z P.Ambasador na temat polskich owoców:

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/ambasador_rp_w_madrycie_o_polskich_owocach_naszym_zadaniem_jest_zbudowanie_polskiej_marki,15694.html)

 

Podobnie, jak w latach poprzednim, polskie stoisko na Targach odwiedził minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywienia Hiszpanii, pan Luis Planas Puchades, którego przywitała Pani Ambasador Marzenna Adamczyk oraz Prezes KZGPOiW Witold Boguta.

 

Jak co roku, nasze stoisko odwiedziła Sekretarz Generalna EUCOFEL'u - Alba Ridao-Bouloumié.

 

Targi były kolejną, doskonałą okazją do zaprezentowania polskiej oferty sektora owocowo-warzywnego. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wystawcy nie tylko spotkali się z dotychczasowymi odbiorcami, ale też nawiązali szereg nowych kontaktów.

 

Udział w Targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

 

 

Zapraszamy do lektury:

http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/witold_boguta_udzial_w_targach_fruit_attraction_umacnia_pozycje_polskich_wystawcow_na_swiecie,15670.html

 

 

Kolejna edycja targów planowana jest w dniach 22 – 24 października 2019 roku.