CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2019

Data wydarzenia:
Od 22-10-2019 do 24-10-2019
Data publikacji:
25-10-2019

W dniach 22-24 października odbyła się w Madrycie XI edycja Międzynarodowych Targów Owoców i Warzyw Fruit Attraction. Ich organizatorami są: IFEMA - Targi w Madrycie oraz FEPEX - Hiszpańska Federacja Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin. Z roku na rok Targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, stając prestiżowym wydarzeniem mającym na celu promocję sektora owocowo-warzywnego na całym świecie. W tym roku uczestniczyło w nich około 1800 wystawców z 130 krajów świata. Była to więc doskonała okazja do zaprezentowania polskiej oferty sektora owocowo - warzywnego.

 

Na liczącym 96 m2 polskim stoisku narodowym, zorganizowanym już po raz szósty przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw uczestniczyło 12 polskich firm: Appolonia sp. z o.o., LubApple sp. z o.o., Fruit Group sp. z o.o., Rajpol sp. z o.o., Stowarzyszenie Sady Grójeckie, Wil-Sad sp. z o.o., SunBerry sp. z o.o., Polish Berry Cooperative, P.P.H. Ewa-Bis sp. z o.o., Premium Gold sp. z o.o., Agro Queens sp. z o.o., Bysfresh sp. z o.o. Zważywszy, że część z nich to konsorcja i związki, łącznie  reprezentowanych było kilkadziesiąt polskich przedsiębiorstw z branży owocowo-warzywnej Oferowaliśmy głównie jabłka, ale też borówki i ich przetwory, soki, pomidory.

 

Uroczystej inauguracji polskiego stoiska dokonała Pani Marzenna Adamczyk, ambasador RP w Madrycie, w towarzystwie Pana Miquel Bordas Prószyńskiego, Sekretarza Polsko - Hiszpańskiej Izby Gospodarczej oraz Pana Witolda Boguty, Prezesa KZGPOiW.

 

Pani Ambasador, jak zawsze, znalazła czas, aby porozmawiać z każdym z Wystawców

 

Podobnie, jak w latach poprzednich, polskie stoisko na Targach odwiedził minister Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywienia Hiszpanii, Pan Luis Planas Puchades, którego przywitała Pani Ambasador oraz Prezes KZGPOiW.

 

Nasi wystawcy odbyli szereg spotkań z kontrahentami, z którymi już prowadzą współpracę, a także nawiązali wiele nowych kontaktów z kupcami z Europy Afryki i Azji. 

 

Wydarzeniem tradycyjnie towarzyszącym naszemu udziałowi w Targach jest Festiwal Polskiego Jabłka, w którego organizację zaangażowana jest Ambasada RP w Madrycie. Uczestniczą w min przedstawiciele dyplomacji z innych państw, lokalny biznes, media. Stałym punktem Festiwalu jest wręczenie dyplomów naszym wystawcom za aktywną promocję polskiego sektora owocowego w Hiszpanii oraz efektywną współpracę polsko-hiszpańską w tym zakresie. W tym roku wyróżnieni zostali: Appolonia Sp. z o.o, Lubapple Sp. z o.o., Fruit Group Sp. z o.o.. Serdecznie gratulujemy.

 

Udział w targach jest dofinansowywany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.