CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2020

Data wydarzenia:
Od 15-01-2020 do 16-01-2020
Data publikacji:
17-01-2020

W dniach 15 i 16 stycznia 2020 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się X - jubileuszowa edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie-Środkowo Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z  branży ogrodniczej.

 

Podczas minionej edycji TSW swoją ofertę zaprezentowało 391 wystawców z kraju i z zagranicy na ponad 27 500m² powierzchni wystawienniczej. W stosunku do zeszłego roku do grona wystawców dołączyły kolejne nowe firmy. TSW z roku na rok się rozrasta !  Poszerza się grono wystawców i ilość odwiedzających.

W ciągu dwóch dni targi odwiedziło ponad 16 000 osób (wejście na targi było rejestrowane). Wielu gości przyjechało z zagranicy: Austrii, Niemiec, Belgii, Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Portugali, Słowacji, Ukrainy, Włoch, Egiptu oraz Indii.

Uroczystego otwarcia TSW 2020 dokonał Pan Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas ceremonii po raz siódmy przyznane zostały Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka oraz uhonorowanie wystawców, którzy są z nami od 10 lat.

 

Jak co roku bardzo ważną i integralną częścią TSW były konferencje branżowe, podczas których polscy i zagraniczni specjaliści wygłosili blisko 60 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy. Pierwszego dnia miały miejsce: VI Sadownicze Forum Ekonomiczne, VII Konferencja Truskawkowa oraz konferencja o ekologii w ogrodnictwie. W czwartek odbyły się konferencje: sadownicza, o warzywach polowych, na temat uprawy pod osłonami i konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Łącznie na targach wykładów wysłuchało blisko 3000 osób. Ponad 2000 osób oglądało bezpośrednie transmisje wybranych wykładów przez Internet. 
 
Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o. o. – serdecznie zaprasza na XI  edycję targów TSW 2021, w dniach 13-14 stycznia 2021.

 

 

 

PODSUMOWANIE TSW:  https://tsw.pl/a/podsumowanie-x-edycji-tsw2020

 

WIĘCEJ: https://tsw.pl/