CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Targi Sadowniczo-Warzywne VEGE-FRUIT EXPO 2016

Data wydarzenia:
Od 22-11-2016 do 23-11-2016
Data publikacji:
25-11-2016

22-23  listopada 2016r. na terenie Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Targów Lublin S.A. odbyła się druga edycja Targów Sadowniczo-Warzywnych VEGE-FRUIT EXPO 2016. Wszystko, czego potrzebuje sadownik i ogrodnik przez 2 dni znajduje się pod jednym dachem: nasiona, sadzonki, środki ochrony roślin, nawozy, tunele, konstrukcje sadownicze, sprzęt do nawadniania, wyposażenie szklarni, systemy przeciwprzymrozkowe i przeciwgradowe oraz wiele innych, najnowocześniejsze maszyny i urządzenia.

 

Sukces pierwszej edycji Targów VEGE FRUIT EXPO, którą odwiedziło 1500 profesjonalistów z  branży sadowniczo-warzywniczej z całego świata sprawił że impreza w tym roku będzie organizowana na dużo większym obiekcie wystawienniczym. Tegorocznej edycji Targów towarzyszyła jeszcze bardziej atrakcyjna konferencja z udziałem ekspertów z kraju i Europy, których wiedza przyciągnęła tłumy słuchaczy z całego kontynentu.

 

Zwiedzający mieli możliwość zapoznać się z nowościami na rok 2017. Firmy, które licznie się zgłasiły do uczestnictwa w Targach zaprezentowały sprzęt oraz nowoczesne technologie stosowane w sadownictwie.

 

- Cieszy mnie, że z roku na rok rośnie grupa rolników chętnych do udziału w konkursie. Przegląd ich gospodarstw potwierdza wysoki poziom produkcji, stosowanie innowacyjnych rozwiązań i doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy - mówił jeszcze podczas konferencji prasowej zapowiadającej targi marszałek Sławomir Sosnowski. - Współczesny lubelski producent rolny to dobrze wykształcony przedsiębiorca, który śmiało może konkurować z unijnymi farmerami. Takich ludzi na wsi potrzeba nam jak najwięcej.

 

Nie dziwi nas tak duże zainteresowanie Targami VEGE FRUIT EXPO, gdyż jest to najlepsze miejsce do organizowania Targów o tej tematyce, Lubelszczyzna jest światowym zagłębiem w produkcji owoców miękkich a także drugim województwem w Polsce w produkcji jabłek. Na terenie Lubelszczyzny działa ponad 30 grup producenckich, które są jednymi z największych producentów jabłek w Europie, Targi VEGE FRUIT EXPO spełniają wszelkie przesłanki ku temu, aby stać się  w przyszłości jednym z najważniejszych miejsc spotkań branży sadowniczej w Europie.

 

GALERIA: http://www.vegefruit.targi.lublin.pl/pl/86/galeria_2016

Więcej informacji:

http://www.vegefruit.targi.lublin.pl/aktualnosci

http://www.strefaagro.kurierlubelski.pl/artykul/vege-fruit-expo-2016-w-lublinie-trwaja-targi-sadowniczo-warzywnicze