CZŁONKOSTWO W KZGPOiW

Reklama

Warsaw Food Expo 2019

Data wydarzenia:
Od 12-09-2019 do 14-09-2019
Data publikacji:
16-09-2019

WARSAW FOOD EXPO 2019 już za nami!

 

Od 12 do 14 września w Ptak Warsaw Expo odbywały się Międzynarodowe Targi Żywności WARSAW FOOD EXPO 2019. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 wystawców z Polski i z zagranicy, w tym  z  Azerbejdżanu, Chin, Chorwacji, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Portugali,  Słowacji, Ukrainy,  Wielkiej Brytanii, Wietnamu oraz Włoch. Byli wśród nich producenci o dużym potencjale rynkowym, a także  firmy wytwarzające żywność w sposób rzemieślniczy, z poszanowaniem tradycji i dobrego smaku. Zaprezentowana oferta obejmowała wszystkie branże rynku spożywczego i uwzględniała aktualne trendy w produkcji żywności wychodzące naprzeciw oczekiwaniom konsumentów.

 

Targi odwiedziło 7 tys. branżowych odbiorców – przedstawicieli hurtowni, sieci handlowych, dystrybutorów i importerów. Wystawcy mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami z kraju i z zagranicy w obrębie sekcji indywidulanych rozmów, w których uczestniczyli kupcy z 14 krajów (m.in. Afryki Wschodnia, Bahrajnu, Białorusi, Bułgarii, Indii, Kazachstanu, Litwy, Malediwów, Rosji, Rumuni, Sri Lanki, Ukrainy, Wielkiej Brytanii) oraz osoby odpowiedzialne za zakupy  z sieci działających na terenie Polski. W ciągu trzech dni targów, w ramach programu Hosted Buyers odbyło się 700 indywidualnych spotkań biznesowych. Targi WARSAW FOOD EXPO cieszyły się także dużym zainteresowaniem przedstawicieli sektora HoReCa, którzy stanowili  około 30% ogólnej liczby odwiedzających.

 

Na WARSAW FOOD EXPO 2019 warto było przyjechać także ze względu na bogaty program konferencji i seminariów, który podejmował najbardziej aktualne tematy dla branży. Bezpieczeństwo żywności, certyfikacja produktów, rosnąca popularność produktów roślinnych, eksport polskiej żywności, przyszłość rynku zbiorowego żywienia, nietermiczne metody utrwalania żywności czy biodegradowalne opakowania produktów spożywczych, to tylko niektóre z zagadnień które poruszone zostały podczas programu towarzyszącego.

 

Tegoroczna edycja WARSAW FOOD EXPO potwierdziła, że centrum PTAK WARSAW EXPO jest doskonałym miejscem do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności oraz do nawiązywania biznesowych relacji.  Niewątpliwie ogromnym walorem wydarzenia była obecność kupców zza granicy. Jak podkreślają organizatorzy targów ten aspekt będzie rozwijany, bo polskim producentom żywności ogromnie zależy na nowych rynkach, które pozwolą na wykorzystanie potencjału produkcyjnego, jakim dysponują. Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję WARSAW FOOD EXPO we wrześniu 2020 r.